Informatīvā līnija:  20491442     e-pasts: info@zaluzijasjums.lv

Jaunumi - Žalūzijas pakešu logiem, rulo kasēšu, dienas nakts žalūziju cenas un uzstādīšana Rīgā

Vēlaties uzdot jautājumu, veikt pasūtījumu vai saņemt konsultāciju?

Kāda veida žalūzijas ir labākas?

  • 71

Kāda veida žalūzijas labāk iegādāties? Šādu jautājumu bieži uzdod tie, kuri ar žalūziju iegādi saskaras pirmo reizi. Tās atšķiras pēc tipa, materiāla, krāsu gammas un faktūras. Lai jaunais loga noformējums mājokļa saimniekiem patiktu, viņiem rūpīgi jāiepazīstas ar dažādu veidu žalūziju savstarpējām atšķirībām. Pēc tipa žalūzijas iedala horizontālajās, kuru lameles izvietotas loga platumā, un vertikālajās, ko veido loga ailā stateniski piekārtas loksnes.

Horizontālās un vertikālās žalūzijas

Horizontālās alumīnija žalūzijas parādījās ievērojami agrāk nekā vertikālās auduma žalūzijas. Visbiežāk tās izmanto biroju telpās, kur lieliski papildina interjera strikti lietišķo stilu. Tomēr arī dzīvojamās telpās šādu žalūziju horizontālās lameles izskatās ļoti labi. Lai istabā radītu mājīgu atmosfēru, dizaineri iesaka žalūzijas papildināt ar aizkariem. Lielākā daļa konstrukciju modeļu nepievelk aromātus, tiem nekaitē temperatūras svārstības, paaugstināts mitrums vai tieši saules stari, tādēļ šādas žalūzijas ir piemērotas jebkuru telpu aptumšošanai. Pasūtītājs var pats izvēlēties gan žalūziju plākšņu platumu (tas var būt 1,6 cm un 2,5 cm), gan to montāžas veidu.

Galvenā un, domājams, būtiskākā horizontālo žalūziju priekšrocība ir iespēja ar to palīdzību regulēt ieplūstošās gaismas daudzumu.

Vertikālās žalūzijas arī ir piemērotas gan birojiem, gan dzīvojamām telpām. Tās izgatavo no izturīgiem materiāliem, nodrošinot, ka žalūzijas saviem saimniekiem kalpo gadiem ilgi. Ar stateniski novietoto lokšņu palīdzību iespējams regulēt telpā ieplūstošās saules gaismas daudzumu. Izvēloties vertikālās konstrukcijas, jāņem vērā, ka to lameles mēdz būt divu izmēru (8,9 cm un 12,7 cm). Plašās istabās piemērotas būs konstrukcijas ar platām loksnēm, savukārt vidēja lieluma un mazās — ar šaurām. Vertikālo žalūziju gadījumā atbrīvot skatu pa logu ir ļoti vienkārši — tās ar speciāla mehānisma palīdzību jānovirza sāņus vai no malām uz centru. Loksnes ir nostiprinātas pie izturīgas alumīnija karnīzes, turklāt atsevišķu lokšņu saplīšanas gadījumā tās iespējams nomainīt.

Rullo-kasešu žalūzijām ir vairāk priekšrocību nekā citu veidu žalūzijām.

Sāksim ar to, ka visi audumi ir piesūcināti ar antistatisku līdzekli, tādēļ tie atgrūž putekļus, turklāt tā kā žalūziju audums ir nedaudz nostiepts un karājas vertikāli, putekļi uz tiem praktiski nenosēžas. Pats auduma rullis atrodas noslēgtā kārbā, kas to papildus aizsargā no netīrumiem. Visi audumi ir krāsoti ar speciālām noturīgām krāsām, kas saules ietekmē neizdeg un nemainās. Audumi ir sertificēti un bez aromāta. Šobrīd rullo-kasešu žalūzijām pieejams plašs dažādu tipu audumu klāsts: vienkrāsaini, ar faktūru vai rakstu, puscaurspīdīgi, daļēji aptumšojoši, pilnībā aptumšojoši Blackout audumi un atstarojoši audumi.

Gaidāms turpinājums…